top of page

Modřínové slzy

Pryskyřice z jehličnatých stromů se v tradičním léčitelství používá po tisíciletí.

Již římský básník a přírodovědec Plinius (24 - 79 n.l.) popisuje ve svém vědeckém díle Naturalis historia mast z modřínové pryskyřice na léčbu kožních neduhů.

Stromy si tento koktejl organických sloučenin vyrábí samy jako elixír na všechno. Jejich vůně odpuzuje dřevokazný hmyz. Pokud dojde k mechanickému poranění kůry nebo dřeva, strom si poraněné místo pokryje pryskyřicí. A to proto, že pryskyřice obsahuje analgetické, antimikrobiální a protizánětlivé látky. Díky tomu se strom ubrání napadení infekcemi a plísněmi.


A proč zrovna Modřín opadavý? Jako hlavní nositele všech pozitivních vlastností pryskyřice jsou terpenové sloučeniny. A hlavními hvězdami jsou izomery pinenu, respektive alfa-pinen. Koncentrace alfa-pinenu stoupá od Smrku, přes Borovici až k Modřínu, u kterého je alfa-pinen zastoupený až v 50 % ze všech monoterpenů.


Receptura Modřínových slz je zvolena s ohledem na co největší zklidňující a hojivý efekt na různé kožní problémy.

  • Mast Modřínové slzy obsahuje tradičním způsobem nasbíranou pryskyřici Modřínu opadavého z korutanského pohoří Nockberge.

  • Olivový olej byl zvolen na základě svých úžasných hydratačních vlastností.

  • Dále mast obsahuje extrakt rozmarýnu, který plní v masti dvě funkce:

  • za prvé obsahuje směs terpenů, které mají antioxidační vlastnosti,

  • za druhé se vyznačuje vysokým obsahem p-cymenu což je aromatický uhlovodík, strukturově příbuzný terpenům. Tento chlapík vykazuje jedny z největších antimikrobiálních vlastností ze všech známých přírodních látek. Je to přírodní zabiják bakterií a plísní.

  • Pro co největší hojivý efekt je do masti dodán bio esenciální olej Modřínu opadavého.

  • Pro regeneraci pokožky je přidána přírodní forma vitamínu E.

  • Jako zahušťovadlo tohoto blahodárného elixíru byl zvolen bio včelí vosk. Vosk slouží jako ochránce kůže před vnějšími vlivy, čímž pomáhá ostatním látkám, aby mohly nerušeně v pokožce pracovat.

88 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page