top of page

Vznik Bylinkové alchymie

Příběh tohoto projektu začal velice jednoduše. Toulal jsem se (JAKub) již nějaký ten rok, či desetiletí, po této krásné planetě s nulovým povědomím o kosmetice, nebo nějakých kožních problémech. vesmír se mnou však měl jiné plány. Asi tak před dvěma lety jsem potkal svoji manželku. Vše bylo nádherné, až na to, že moje žena od narození trpěla ekzémy po celém těle.

Nebudu zveřejňovat její věk, protože to se nedělá, ale za tu dobu (od jejího narození do teď uběhla nějaká ta voda) se se svou nemocí sžila a zapracovala ji do svého života jako takovou otravnou rutinu.

Protože jsem byl v jejím životě nový, poskytl jsem své manželce jiný pohled na problém. Jako první mě zarazilo, že považuje za normální mít zdravotní potíže. Upřímně si řekněme, že to normální není. Naše těla jsou navržena do naprosté dokonalosti. Ale naše nepřirozeně přetechnizovaně - přechemizovaná doba jim dáva zabrat. Za druhé jsem si díky informacím nabitým studiem fyzikální chemie vytvořil averzi k čemukoliv umělému či chemickému.


Proces léčení započal malými krůčky, jako výměna normálního chemického pracího prášku za šetrnější typ. Dále jsme začali likvidovat obří zásoby komerčních kosmetických krémů na citlivou pokožku, jejichž základem jsou různé ropné deriváty.

Já tyto mainstreamové přípravky (všichni je určitě znáte, každý jich má doma tuny) řadím po boku paliv pro spalovací motory. A ruku na srdce, kdo by si chtěl na sebe patlat natural 95? Asi nikdo.

Tím, že jsme začali společně pracovat na redukci její chemické sbírky, vznikla určitá díra, kterou bylo třeba zacelit, aneb Čím se bude moje žena mazat místo klasických krému? A od té doby se datuje vznik tohoto projektu. Začal jsem se sebevzdělávat v přípravě domácích krémů, mastiček, zubních past a Formou pokus omyl jsme zkoušeli vyrobit mast, která by její kůži ulevila. Protože se její kůže mohla poprvé pořádně nadechnout, po tolika letech pod umělou vrstvou vazelíny a kdovíčeho, začala se detoxikovat.

To znamená, že se moje manželka, používajíc mast na hojení ekzému, ekzémem celá pokryla.

Tehdy jsme zjistili, že na zklidnění perfektně zabírají masti s obsahem pryskyřic jehličnatých stromů. největší efekt na zahnání ekzému, pak prokázala pryskyřice stromu modřínu opadavého.

Změny v životosprávě, myšlení a mnou připravená mast dokázaly manželce pomoct v jejím celoživotním trápení.
111 zobrazení
bottom of page